• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Domā, par ko Balso!

Sensenos laikos Baltijas jūras krastā uz dzīvi apmetās mūsu senči. Viņi ticēja labajam, strādāja, dziedāja, priecājās par to, kas viņiem ir, un ar gaišu skatu raudzījās nākotnē. Latvijā viņi redzēja savu skaistāko sapņu piepildījumu. Gadsimtiem ejot, te dzīvojošie vairākkārt ir mēģinājuši kļūt par saimniekiem paši savā zemē. Arī pēdējos gandrīz 20 gadus esam te saimniekojuši, kā nu pratuši, un šodien redzam, pie kā mūsu saimniekošana ir novedusi. Turklāt šajā situācijā nevaram vainot nevienu citu kā tikai sevi, jo paši taču šo situāciju esam radījuši.

Esam braukuši no viena grāvja otrā. Latvijai bija visstraujāk augošā ekonomika Eiropas Savienībā, cēlām mājas un ciematus, braucām ar jaunām automašīnām un kuteriem, ceļojām un baudījām dzīvi, gluži kā filmās rāda. Mūs brīdināja, ka vezumu kurā mīt vairāk nekā divi miljoni cilvēku un kuru vada 100 “tautas kalpu”, drīz iestūrēsim grāvī. Lai arī kā mēs tam neticējām, tas tomēr ir noticis. Tūkstošiem bezcerības māktu latviešu strādā verga darbu ārzemēs, dažkārt necilvēcīgos apstākļos un atrauti no savām ģimenēm. Tūkstošiem nav ko ēst, tūkstoši ir bez darba. Šodien mūsu “tautas kalpiem” jau sen vairs neinteresē, kā klājas tiem cilvēkiem, kas par viņiem atdeva savas balsis. Aiz Saeimas rūpīgi sargātajām durvīm Latvijas iedzīvotāju saucieni pēc sapratnes un palīdzības nesasniedz dzirdīgas ausis.

Mēs varam gausties par to, ko neizdarījām iepriekš. Žēloties par to, ka citi neļāva. Taisnoties, ka gribējām kā labāk. Diemžēl to, ko izdarījām vakar, mēs vairs nevaram mainīt, bet ir jāsaprot, ka mūsu nākotne ir rītdienā. Mūsu nākotne ir lēmumos, ko pieņemsim rīt, nevis čīkstēšanā par vakardienu.

Reizi četros gados ir tikai viena vienīga svarīga diena. Tā ir diena, kurā Tev jāizvēlas cilvēki, kam uzticēsi savu un savas valsts nākotni. Mēs skaidri apzināmies, ka tā turpināties vairs nedrīkst un nevar. Tā ir diena, kurā ir jāsaka JĀ pārmaiņām. Pagātnes kļūdas nevar padarīt par nebijušām, bet no tām var mācīties. Vēlētāj, beidz tēlot pasaulē lielāko cietēju, pietiek vaidēt par grūto un sūro dzīvi! Ja vēlies pārmaiņas, ir jāiet vēlēt, lai turpmākos četrus gadus nebūtu jānožēlo tā diena, kad Tu aktīvi nerīkojies un paļāvies – gan jau citi aizies, gan jau citi nobalsos.

Cilvēka cienīga dzīve nenokritīs no gaisa, tā mums ir jārada pašiem. Tev ir dota iespēja reizi četros gados piedalīties savas valsts nākotnes veidošanā. Nedrīkst “atlikt” balsošanu vēl uz četriem gadiem, jo tas ir pietiekami ilgs laika posms, lai notiktu radikālas vai pat neatgriezeniskas izmaiņas.

Katram no mums piemīt spējas padarīt pasauli labāku, bet ne katrs no mums tās izmanto. Tava balss ir vajadzīga. Nepieļauj, ka labākas nākotnes vārdā Saeimas krēslos sēdēs cilvēki, kas noveduši mūsu valsti līdz kliņķim!

Paskaties ārā pa logu, paskaties uz saviem bērniem, vecākiem, kaimiņiem un draugiem! Vai Tev tiešām šķiet, ka līdz šim viss ir bijis kārtībā, viss noticis tieši tā, kā Tu vēlies? Ja ir par ko aizdomāties, tad lasi, klausies, vērtē un izlem, kuri būs tie cilvēki kas turpmāk vadīs Tavu valsti. Izvēli izdari, balstoties uz savu pieredzi, nevis ticot glītām un krāsainām reklāmām, kas pilnas ar nepamatotiem solījumiem vai pat meliem.

Mums rūp mūsu valsts nākotne, tāpēc mēs, komunikāciju un reklāmas aģentūra E Forma, izveidojām šo sociālo kampaņu “Domā, par ko balso!”. Šīs kampaņas mērķis ir uzrunāt sabiedrību un motivēt to rīkoties sociāli atbildīgi, likt cilvēkiem domāt ilgtermiņā un, pieņemot lēmumus, apzināties to nozīmi nākotnē.

Aicinām būt aktīviem, interesēties, domāt un 2. oktobrī gudri realizēt savu izvēli, jo šī ir iespēja, kad mēs katrs varam ietekmēt un sekmēt pozitīvas pārmaiņas valstī.
Tā ir mūsu pārliecība – izglītot un informēt Latvijas sabiedrību. Mēs nepārstāvam nevienu politisko partiju vai spēku. Mēs esam aktīvi, pozitīvi domājoši un patiesi Latvijas patrioti.

Mums ir svarīgi, lai katrs Latvijas iedzīvotājs zina un saprot, par ko viņš atdod savu balsi, nevis gaida atbildi uz jautājumu “Par ko man balsot?”.
Domā, par ko balso!

Sociālā kampaņa “Domā, par ko balso!” veidota sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija.
Informatīvais atbalsts: žurnāls IR, Politika.lv, Providus, Delna, Latvijas Studentu apvienība u. c.Kontakti:

balso@parunpret.lv

Dizains